DrukujDrukuj

Robert Sawina

Etykietowanie:
Autor:
pestap
Robert Sawina

Robert Sawina (ur. 27 maja 1971 w Toruniu) – działacz sportowy, żużlowiec.
Sawka urodził się 1971 roku w Toruniu, zespół miejscowego Apatora reprezentował w latach 1987-1993. Następnie zdobywał punkty dla klubów z Gdańska, Gniezna i Wrocławia, aby wrócić do regionu i związać się z Apatorem, a następnie z GTŻ i Polonią.

Sawina ma w swoim dorobku dwa medale IMP (1992 - 3. miejsce, 2001 - 2. miejsce). W 2001 roku został MPPK, a trzykrotnie wspólnie z kolegami wygrał rywalizację par w gronie młodzieżowców. Trzykrotnie stawał także na podium MIMP.

W latach 1990-1993 zdobywał medale DMP w barwach Apatora. Na kolejny musiał czekać do 2001 roku, kiedy to po meczu o złoto przegrał wspólnie z kolegami z Atlasa Wrocław w meczu przeciwko Apatorowi Toruń. Później powrócił do macierzystego klubu i w 2003 roku toruński zespół okrzyknięty "dream teamem" z Sawiną w składzie wywalczył tytuł wicemistrzowski.

Kolejny medal zdobył w 2005 roku, kiedy to wywalczył wicemistrzostwo kraju w barwach Polonii Bydgoszcz. W tym roku był jednym z najlepszych zawodników ekstraligi, a jego przejście z GTŻ Grudziądz do "Gryfów" został uznany za transfer sezonu. Rok później nie wiodło mu się już tak dobrze i mimo zdobycia z kolegami brązowego medalu postanowił zakończyć karierę.

W maju 2007 roku został trenerem Lotosu Gdańsk.

W 2009 roku ponownie zdał egzamin na licencję żużlową, co pozwala mu kontynuować karierę w roli zawodnika. Pierwszy mecz ligowy po przerwie pojechał w barwach Ostrovii w spotkaniu drugiej ligi przeciwko ekipie z Lublina, zdobył 4 pkt. w 4 startach.

Źródło

Brak głosów